Facebook 

 

Напишіть нам   Реєстрація    Вхід

Відкрили реєстр декларацій: мер Малина ще не звітував

8.07.2014
Малин

УНСОвці в Малині ловили "піскарів"


Новий тривожний сигнал надійшов від пильних малинчани до активістів УНСО. З’ясувалась цікава ситуація. Про усе по пунктах.

1. У Малині на даний час триває лише одне масштабне будівництво: у центрі міста, за райвійськкоматом будується маркет АТВ. Загальновідомо з Інтернету, що власники мережі маркетів АТБ мають російське коріння.
2. У Малинському районі немає і не було жодного офіційно відкритого ліцензованого піщаного кар’єра.
3. Риторичне питання — де беруть пісок на величезне будівництво будівельники, задіяні у спорудженні маркета АТБ?

Цю загадку і довелось розгадувати активістам УНСО, які о 4-ій ранку вирушили в рейд на «мінне поле» між Малином і Малинівкою, за вище вказаним тривожним сигналом. Виявили, що там працює техніка, дуже схожа на ту, що за парканом будівництва маркету АТБ.

Не хочеться робити наклеп на таких поважних людей як ТОВ ««Ритейл-Девелопмент» (директор служби будівництва Ігор Гладкий). Ми сподіваємося, що керівництво будівництвом зможе надати всі потрібні документи на будматеріали.

Цікаво просто, що для такого будівництва потрібен бетон, Але за цей час жодного міксера з бетоном на території будівництва видно не було.

Увесь процес розкрадання піску зняли на відео. Побачивши «шпигунів», водії техніки хутко скинули пісок і зникли з території кар’єру.

На «мінному полі» зараз — гектари розритої площі, на якій, зрозуміло — незаконно (бо законних кар’єрів нема) — добувається пісок на власні потреби незрозумілий підрядчик. Іншими словами — громаду району безцеремонно грабують, користуючись безплатно надрами на території району. Зауважте: ніхто не брав ніякої згоди у громади, не було громадських слухань, і ніяких рішень сесії районної ради.

Для того, щоб оцінити рівень прибутків нелегальних "пісочних" бізнесменів Малина, досить просто почитати інтернет-сторінки. Так з'ясуєш, що вартість відвантаження піску у кар'єрах, які самовільно розробляються, складає близько 20-25 гривень за тонну. Якщо з одного такого кар'єру за добу вивозиться 70-100 вантажівок піску, то його розробник отримує від 35 до 50 тисяч гривень, не докладаючи ніяких зусиль, а тільки продаючи те, що належить громаді. І це лише за одну добу!

4. І тут постає ще одне дуже риторичне питання: чи бачить те, що діється очевидне беззаконня на території району —
Малинська районна рада на чолі з головою Миколою Івановичем Савченком?
Малинське ВДАІ на чолі з Володимиром Юрійовичем Савченком?
Малинське МВ УМВС на чолі з Михайлом Володимировичем Старовойтом?
Малинська районна прокуратура на чолі з Русланом Анатолійовичем Геричем?
Аби питання не залишились риторичними, на них ЗОБОВ’ЯЗАНІ дати відповідь громаді вище згадані пани.

Прес служба УНСО.

Поділитися:

Коментарі

Логін: *
Пароль: *
Коментар: *
Відмінити
* Необхідна інформація
2014.07.10 10:32 -
Кіт Мармиза (10)
0 0
А от АТБ не подумавши приплели.
Їм той пісок і задарма ненада. Ще скажіть шо вони раствор в баліїї мішають ))))
А техніку в місцевих наймають. А ви так скоропалітєльно - Бац!
Відповісти
2014.07.17 14:55 -
Adik (17)
0 0
Воно ж видніше сидячи з крісла
Відповісти
2014.07.10 19:44 -
Малинський (11)
0 0
Тобі аби сардельки через дорогу продавали...
Відповісти
2014.07.10 20:18 -
Кіт Мармиза (12)
1 0
Три рази перечитав!!!! Про сарделькі такі да! люблю це діло. А шо з дорогою? Чого їх через дорогу продавать, де тонкость юмора??? Я їх можу і не через дорогу купить.
Відповісти
2014.07.10 20:36 -
Малинський (13)
0 0
Тому що читав три рази
Відповісти
2014.07.09 22:35 -
qwin (9)
0 0
після піскарів на сома підете? чи зразу на кита?? як кажуть рибаки, ні пера вам ні луски!!!
Відповісти
2014.07.09 17:51 -
Малинський (8)
0 0
Мабуть настав час дорого але офіційно оформляти видобуток піску. Треба покласти край свинському відношенню до всього оточуючого. Поїдьте та погляньте-що в тих карєрах робиться. Вигрібають пісок і звозять з всіх околиць сміття. Вже й 100 Екофестів не зможуть це вигрібти!!! Що ви залишаєте майбутньому поколінню? А в кожного діти ростуть. Це ви так любите своїх дітей?..
Відповісти
2014.07.11 10:13 -
Григорій Шитюк (14)
0 0
гаразд - настав час наводити лад. але яким чином? коли "дядя Вася" візьме в оренду ділянку (за копійки, символічно - інакше не візьме), та своїм МАЗиком буде тим пісочком торгувати - населенню воно дешевше вийде чи в міську казну відсотки з кожної ходки капати будуть.?
до речі, якщо вже на то пішло - загальнодержавні закони про надрокористування хтось відміняв? чи ми вже чергова самопроголошена "республіка"... чому відповідні органи не контролюють їх виконання на місцях?
Відповісти
2014.07.09 16:25 -
Наталка Яременко (6)
2 0
Спасибі за небайдужість! Невже прийшов час і всі разом, всією громадою, візьмемося за краще майбутнє наших малинчан.
Відповісти
2014.07.09 17:15 -
Rediska (7)
1 0
Ну ти і наївна, вони ж тепер будуть в "теме".
Відповісти
2014.07.09 11:11 -
Ольга Гура (5)
1 0
Створення піщаних кар'єрів потребує ліцензування, як і інша видобувна діяльність. А ліцензія коштує дуже дорого. Тому в обхід закону кожен робить, що хоче, Вірніше, роблять ті, хто має доступ до ресурсів, техніки і нахабство обходити закони. З іншого боку, багато малинчан будується, і десь вони цей пісок на будівництво теж беруть. Виходить, або купують крадений у громади, або самі беруть (крадуть) на несанкціонованих кар'єрах? Ліцензійованих піщаних кар'єрів на Малинщині ж нема.
Відповісти
2014.07.11 10:23 -
Григорій Шитюк (15)
0 0
Олю, все вірно. але ж люди надалі будуються, пісочок потихеньку видобувається (я сам купував), а грошики десь тихенько осідають у провладних кишенях... замість обладнаних пісчаних кар"єрів утворюються нові сміттєзвалища! особисто я не знаю яким чином можливо все це упорядкувати...
з іншого боку, якщо мені для власних потреб вкрай необхідні ті 2-3 тони піску - з Києва його в Малин везти? чи машина піску (доречі, краденого з малинщини) повинна в наших шкуродерів коштувати дорожче ніж машина відсіву зі щебзаводу? а з власного досвіду знаю, що коли починають "наводити лад" - то не безкоштовно. в результаті за все платить кінцевий споживач - сумні реалії сьогодення... :(
Відповісти
2014.07.11 12:02 -
Ольга Гура (16)
0 0
У Малині багато таких проблем, які "висять у повітрі". Наприклад, не може бути офіційного пляжу у місті, бо земля, по-перше, належить не Малину, а якійсь сільраді, а по-друге, там санітарна зона. проте, люди там все одно відпочивають. Але ж вихід з ситуації знайшли, коли захотіли - віддали приватнику в оренду. Тепер пляж доглядається і людина має робоче місце (бізнес). Інше - ліси, які виросли на землях запасу сільських рад. Вони реально перебувають в межах міста, а юридично належать сільським радам. Там де зараз засмічена "Коса" можна було б зробити чудовий гідропарк, просто віддавши комусь в аренду, або за тисячу гривень найняти людину,яка б його доглядала. Теж саме і з піском - ніби він і належить громаді, а реально громада має купувати ліцензію на його видобуток. Якщо беруть місцеві для власних потреб - то ще куди не йшло, а якщо громадське вивозять на продаж у Київ чи ще куди, а гроші у кишеню - то це злочин. Тут вихід, як мені здається, реєструвати територіальну громаду і затверджувати статут міста, і тоді громада матиме не лише декларативні, а юридичні права на надра, ресурси, ліси.
Відповісти
2014.07.09 09:38 -
івальді (4)
1 0
Все дуже правильно, національні багатства повинні належати громаді, а не купці чиновників, я не думаю, що хтось за це не отримує гроші.
А от щодо того хто бере пісок то виїдьте на київську трасу малинчани продають там не лише щебінь та камінь.
Відповісти
2014.07.08 22:07 -
робер артуа (3)
0 0
Олексій ! Респект і уважуха!
Відповісти
2014.07.08 17:11 -
Юрій Смалюк (2)
0 0
Забули вказати ще голів РДА та ОДА Юрія Мартинюка і Сидора Кізіна.Потрібно письмово звернутись з проханням провести розслідування і дати відповідь у всі вище перелічені установи а також в Житомирську обласну прокуратуру,екологічну прокуратуру,міністерство екології .Не забути впевнитись,що всі ці звернення зареєстровані в установленому порядку...Якщо цього не зробити,то питання так і залишиться відкритим і всі вище перелічені чиновники аж ніяк не зобов"язані реагувати,якщо воно піднято тільки в ЗМІ,а не подано в письмовому вигляді.Тільки так,бо чиновник без "бумажки" навіть у вікно виглянути лінується,щоб побачити що робиться на білому світі і почути те,про що звичайні громадяни давно знають,а активісти б"ють на сполох.На місці прокурорів і міліціонерів я б вже зараз негайно летів би на місце вчинення злочину і займався б своїми прямими обов"язками....
Відповісти
2014.07.08 17:02 -
Лариса Ткаченко (1)
0 0
Вже не думала, що в Малині знайдуться люди, яким не байдуже майбутнє міста). Молодці хлопці!!! Але не потрібно забувати, що з владою щільно працюють їхні юристи... То ви теж замайте собі таких друзів!!! І- вперед: майбутнє за вами!)))
Відповісти