Facebook 

 

Напишіть нам   Реєстрація    Вхід

Відкрили реєстр декларацій: мер Малина ще не звітував

15.04.2015
Житомирщина

На території Житомирщини очікується об’єднання територіальних громад у 4 повіти


Як проходитиме об’єднання територіальних громад у Житомирській області, які його особливості, як створити дієздатну об’єднану громаду – про ці та інші питання розповідав під час розширеної наради з керівниками районів експерт Реанімаційного пакету реформ та представник експертної ради з питань децентралізації Юрій Ганущак.

Так, децентралізація базується на трьох важливих аспектах:

- розмежування повноважень між державою і місцевим самоврядуванням;
- реформа адміністративно-територіального устрою, тобто створення дієздатних адміністративно-територіальних одиниць;
- фіскальна реформа – підведення ресурсів під повноваження органів влади, які створюються в адміністративно-територіальних одиницях.

Зокрема, щодо об’єднання територіальних громад, то до 27 квітня 2015 року голови райдержадміністрацій мають підготувати проекти планів об’єднання територіальних громад, за якими буде сформовано Перспективний план області.

Громади, які об’єднаються відповідно до Перспективного плану до 15 липня цього року, можуть розраховувати на додаткові кошти з державного фонду регіонального розвитку для власних потреб.

За попередніми розрахунками, в Україні буде утворено 100 повітів – об’єднаних територіальних громад. Передбачається, що центром кожної такої громади повинні виступити місто обласного значення, райцентр або населений пункт, який має розвинену інфраструктуру, лікарню і розташований, як правило, найближче до географічного центру об’єднаної громади. Така громада надаватиме 95% усіх послуг, які зараз громадяни отримують в районі.

На території Житомирщини очікується об’єднання територіальних громад у 4 повіти (райони).

Всі, хто об’єднаються в межах перспективного плану, отримають делеговані повноваження на освіту, охорону здоров’я та ін., на фінансування чого отримають субвенцію.

Об’єднані громади в межах районів обиратимуть старост. Вплив старости на життя громади буде ширший, ніж у нинішніх голів РДА. Планується, що староста буде членом виконавчого комітету об’єднаної громади.

Також за поданням Уряду Президентом призначатиметься префект – державний урядник. Головна особливість цієї посади – політична нейтральність та високий рівень професіоналізму в законотворчості. Йому заборонено бути в партії, а також балотуватися на будь-які політичні посади, навіть через рік після того, як він залишить посаду.

Децентралізація влади в Україні має відбуватися за європейськими стандартами. Саме це дозволить створювати робочі місця у сільській місцевості і як наслідок – молодь не буде масово переїжджати в місто.

Юрій Ганущак наголосив, що об’єднання областей між собою не відбуватиметься, адже вони вдало і розумно розподілені.

Так у кожній громаді мають бути такі установи органів виконавчої влади, як міліція, державне казначейство, санітарно-епідеміологічний та ветеринарний контроль, соціальний захист населення, протипожежна безпека, реєстрація речових та цивільних прав, пенсійний фонд.

Поділитися:

Коментарі

Логін: *
Пароль: *
Коментар: *
Відмінити
* Необхідна інформація
2015.04.16 00:13 -
Юрій Смалюк (46)
0 0
Навіщо лізти поперед батька в пекло?...Ще нічого ніхто не вирішив-тільки заікнулись,а тут вже стільки версій понаписували-і до Коростеня,і до Києва тулитися...Гвалт ! Рятуйте!!!
Відповісти
2015.04.16 08:52 -
Кіт Мармиза (47)
0 0
То ти, Юрась, скажи хто Батько, то й не будемо лізти. Врага нада бить на подступах
Відповісти
2015.04.15 23:08 -
Кіт Мармиза (45)
0 0
Нєєє.... ну не вспію одвернуться як ви тут понапісювали шо не знаю з якого боку читать.
І от шо хочу спитать, а нахрєна нам той Дзюблік?!!!!! якшо ми про такі вєщі з газєт узнаємо? От нахрєна? і всьо!
То давайте вже краще Ольку Буйну попросим то вона нам зараз в інтернеті матєрьялу нашпілить та викладе і то більше толку.
І ще шо шо хочу спитать, от нахрєна нам той Шостак?!!!! якшо він не стоїть замість Лєніна і не кричить караул?
І ще шо хочу спитать, це тільки в мене ТИЦЬ і два комента ?
Відповісти
2015.04.15 21:45 -
Альф (41)
0 0
Дкмаю, Малин залишиться Малином, містом-калікою.. Яке візьмуть за горло, і яке буде з цим хрипом жити... хоча.. чудеса іноді трапляються...
Відповісти
2015.04.15 20:00 -
Ясамон Предчайший (25)
1 0
перекрываем варшавку...мы, бля главные.
Відповісти
2015.04.15 23:01 -
Кіт Мармиза (44)
0 0
Це точно, ЯПе, ми бля... главниє!!!!
Відповісти
2015.04.15 23:00 -
Кіт Мармиза (43)
0 0
Це точно, ЯПе, ми бля... главниє!!!!
Відповісти
2015.04.15 19:57 -
Малинський (24)
0 0
Я так зрозумів Малину місця не вистачить Пане Шостак? Лягаєм під Коростень????? Допрацювались??? Чи може є перспективи Ви втратили місто. ТАК ЧИ НІ??? 4 повіти 4!!!
Відповісти
2015.04.15 20:32 -
Ольга Гура (28)
0 0
Сашо, не репетуй, можливо у Малина і є шанси стати соціально-економічним центром за рахунок камене-добувної та паперової промисловості. Шостак тут ні до чого, на ньому просто усе скінчилося. Ну не повезло людині з історичною ситуацією.
Відповісти
2015.04.15 20:05 -
Григорій Шитюк (26)
0 0
зачекай, так на скільки я зрозумів - мерія залишається... то пани з районної ради стануть простими смертними... :) а з ними казначейство, пенсійний, санстанція, мабуть соцбез, воєнкомат та податкова...
Відповісти
2015.04.15 19:39 -
Ясамон Предчайший (17)
0 0
в мутной воде легче петлять, пока все устаканится. а, префект, звучит гордо...страна редких идиотов...бля, редчайших.
Відповісти
2015.04.15 19:23 -
Григорій Шитюк (16)
0 0
одне єдине питання виникає... хто буде ставити "крапки над і" в питанні створення повтів - який добрий дядечко? бо якщо це насправді добровільне об"єднання, і у якійсь демократичній формі на це буде впливати думка простих людей, то малинчани швидше проголосують щоб утікти до Київської області...
Відповісти
2015.04.15 15:58 -
Степан Бандера (10)
0 0
Кожна їх "реформа" за два десятилітті призводить навпаки до ще більших злиднів та руїни з геноцидом.
Відповісти
2015.04.15 15:56 -
Степан Бандера (9)
0 0
Федерасти достали ! Мутять, мутять аби залишити все як є.
Воно не очистить владу , не поборе себе , тобто корупцію , не полегшить життя людей а навпаки., не приведе до Європи а до анархії , хаосу , ще більшої корупції , злиднів та океану проблем пересічному українцю.
Черги за дозволами, реєстраціями, довідками в десятки разів збільшаться.
Можливість простих людей дістатись до державного "органу" і протягом дня вирішити власні проблеми мізерні.
Ні та ні ця "стара-нова" влади тільки маски змінюють та очищають кишені у людей а самих людей не чують та і не будуть чути.
Попереду новітня коліївщина !
Відповісти
2015.04.15 19:43 -
Ясамон Предчайший (19)
0 0
быть тебе префектом, дядя Степа, складно излагаешь...прошу голосовать за дядю Степу.
Відповісти
2015.04.15 19:54 -
Григорій Шитюк (21)
0 0
за него на каждых выборах голосуют... кажется ни одни не пропустил, или думаешь в этом году пойдёт на пенсию? :)
Відповісти
2015.04.15 19:56 -
Ясамон Предчайший (23)
1 0
куда выборам без него - НИКУДА.
Відповісти
2015.04.15 15:55 -
Ольга Єсипчук (8)
0 0
і помітьте - абсолютно ніякої конкретики ніде, взагалі, нема це так - шпаргалочка троєшника не більш того.
Відповісти
2015.04.15 15:49 -
Ольга Гура (7)
1 0
Тут трохи більше про добровільно-примусову адмінреформу http://www.eurointegration.com.ua/articles/2015/04/9/7032748/
Відповісти
2015.04.15 15:33 -
робер артуа (6)
0 0
Це вже цікаво.
Відповісти
2015.04.15 15:19 -
Ольга Гура (4)
0 0
Яким чином об"єднання громад створить робочі місця у селах, з чого це витікає?
Відповісти
2015.04.15 16:29 -
Володимир Нечипоренко (11)
1 0
Не витікає, а взаємопов'язано.
Є такі поняття як межі розумної доступності громадського транспорту 15—20 км та автономна територіальна одиниця - повний фарш для комфортного проживання.
Буде така зона -робочі місця та кадри самі поприбігають.
Малин з навколишніми селами - візуальний образ.

Як приклад, працівники банкнотки себе комфортно почувають у Ворсовці чи у Малинівці, або хочуть туди втекти з Малина ))
Також як образ - сільськи школи. Або буде одна добротна школа на 5-6сіл з якісною освітою, або вони будуть котитися до рівня церковно-приходських.

І ще дуже важливо. В умовах глобального світу потреба для сіль.госп. складає - 5-6% трудоспособних, а проживає в сг місцевості до 30-40%. І щось же вони там роблять?
Правильно! Як в мурашнику за 10-15-20 км їздять на роботу хто куди... тільки не в поле ))
Відповісти
2015.04.15 16:40 -
Ольга Гура (13)
0 0
Так а з якого дива візьмуться робочі місця на території громади, як їх і досі не було? Якщо малий та средній бізнес утискають податками, а промислових підприємств ніхто не будує, одне робоче місце - базар.
Найкомфортніше тим працівникам банкнотки, які живуть через дорогу від роботи. ))
Може зверху видніше, звичайно, не будемо заважати урядовцям експериментувати з населенням.
Відповісти
2015.04.15 16:52 -
Володимир Нечипоренко (14)
0 0
Головне слово - взаємопов'язано
Ідея об'єднання громад прогресивна і перевірена
Якщо втілення через Ж. то не проблема ідеї, то взагалі інша тема
Відповісти
2015.04.15 20:26 -
Ольга Гура (27)
1 0
Володю, поки що на даному етапі я бачу адмінреформу, як передумову для отримання чергового кредиту МВФ, який у кращому випадку піде на погашення попереднього кредиту МВФ, у гіршому - на асфальтування якогось депутатського містечка.
Хотілося б більше конкретики - що виграє і в чому програє конкретно Малин від цієї реформи. Звідки мють з'явитися кошти у бюджеті, хто буде керувати містом - мер, префект чи староста і таке інше. Бо поки нічого не зрозуміло,
Відповісти
2015.04.15 20:47 -
Володимир Нечипоренко (30)
1 0
Я також за те, щоб всі дороги вели в Малин ))
Відповісти
2015.04.15 21:25 -
Ольга Гура (38)
0 0
Населённые пункты с количеством жителей свыше 6 тысяч
по состоянию на 1 февраля 2015 года[1]
Житомир ▼269,9 Олевск ▲10,3
Бердичев ▼77,8 Черняхов ▼9,7
Коростень ▼65,2 Андрушёвка ▼8,9
Новоград-Волынский▼56,0 Володарск-Волынский ▼7,8
Малин ▼26,7 Романов ▲7,7
Коростышев ▲25,9 Иршанск ▲6,9
Овруч ▲16,5 Емильчино ▼6,7
Радомышль ▼14,9 Озёрное ▲6,0
Барановка ▼11,9 Попельня ▼6,0

Дивимося по кількості населення Малин входить у п'ятірку найбільших міст області, якщо обласні центри залишаються, тоді у четвірку ,і в нас є шанси, якщо я правильно розумію, стати таким соціально-економічним центром, приєднавши до себе інші райони.
Відповісти
2015.04.15 21:42 -
Григорій Шитюк (40)
0 0
Олю, я ось таку інформацію знайшов... http://www.ua.all.biz/regions/?fuseaction=adm_oda.showSection&rgn_id=10&sc_id=9 цифри дещо інші, можливо застарілі.

а тепер поглянь на карту http://www.ua.all.biz/regions/?fuseaction=adm_oda.showFullPhoto&rgn_id=10&gsc_id=9&moder_type=&sc_id=107&filename=10_9_radm_792521119.gif&img_w=&img_h=&img_name=
що виходить: Малин + Радомишль + Коростишів (+Брусилів ?) + Народичі + Іршанськ (Коростень не подарує нам Іршанськ), Овруч - відпадає, у пряме них залізничне та автосполучення з Коростенем...
Відповісти
2015.04.15 22:07 -
Ольга Гура (42)
0 0
Да, у нас географічне розташування шкульгає.
Відповісти
2015.04.15 21:09 -
Малинський (33)
0 0
Потрібно об'єднуватися і відстоювати право Малина. В іншому випадку Малин стане на рівні Чопович з усіма проблемами. Це теж переломний період що може дуже нашкодити
Відповісти
2015.04.15 21:29 -
Григорій Шитюк (39)
0 0
як мені здається, на правах "міста обласного підпорядкування", поки що центру виборчого округу, маючи медмістечко, якусь промисловість, ми могли б виторгувати певні преференції (якщо завчасно виступимо "ініціаторами злиття")... хтось має інші слушні думки?
Відповісти
2015.04.15 21:13 -
Григорій Шитюк (34)
0 0
почитай другий матеріал - все вже вирішено: 100 повітів, 100 перфектів. щось мені слабо віриться, що Малин потягається з Коростенем за право бути центром префектури (ні географічно, ні демографічно, ні економічно ні політично)... ти іншої думки?
Відповісти
2015.04.15 21:15 -
Малинський (35)
0 -1
Не 4а 5
Відповісти
2015.04.15 21:18 -
Григорій Шитюк (36)
0 0
за чий рахунок? на державному рівні заплановано 4...
Відповісти
2015.04.15 21:22 -
Малинський (37)
0 0
Ти хто? Прем'єр міністр? Так переплануй
Відповісти
2015.04.15 21:09 -
Малинський (32)
0 0
Потрібно об'єднуватися і відстоювати право Малина. В іншому випадку Малин стане на рівні Чопович з усіма проблемами. Це теж переломний період що може дуже нашкодити
Відповісти
2015.04.15 20:46 -
Григорій Шитюк (29)
0 0
наскільки я розумію, конкретно Малин нічогісінько не виграє... скорочуеється кількість структурних підрозділів державних служб (бюджетних), городяни будуть їздити за усілякими довідками, звітами та "вирішенням справ" до Коростеня... до нас їздити не будуть - отож місто втрачає не тільки бюджетні зарплати, а й певний дохід пов"язаний з інфраструктурою. ті ж самі питання по лінії санепідемнагляду, та багато інш. стануть просто дорожчими у вирішенні. а якщо іще й у міськвідділку залишиться лишень служба дільничних інспекторів та патрульна служба охорони правопорядку - то це неминуче приведе до сплеску злочинності. ну, не поїду я до Коростеня писати заяву про крадіжку... невідоме питання з судом (і не тільки) - залишаться в Малині чи ні...
загалом, питань та невдоволення буде вдосталь. замість того щоб залишити нам податок за користування надрами, проводять банальну "рокіровку".
Відповісти
2015.04.15 16:39 -
Ольга Єсипчук (12)
1 0
а куди дінете держслужбовців , більшість яких сидять для краси?
Відповісти
2015.04.15 20:51 -
Григорій Шитюк (31)
0 0
а ось це здається, якраз і є наріжним каменем реформ, під які наші правителі клянчать гроші по всьому світу... мабуть їх банально скоротять, з "вихідним пособієм" та піврічним утриманням на біржі.
Відповісти
2015.04.15 17:00 -
Володимир Нечипоренко (15)
0 0
Більшість з них при роботі, а іноді напружена і нервова робота і на одну зарплату.
Для чого те робити? То не проблема службовця. Він би й сам втік, але та служба не за день складувалась.
Службовець то і є службовець. Але бувають ще й чиновники.
Ні в одній інструкції не прописана різниця, але ми всі нутром чуємо
Тож службовці знайдуть нову роботу, а чиновники займуться своїм бізнесом)))
Відповісти
2015.04.16 09:06 -
Ольга Єсипчук (48)
0 0
нє ну Ви мене насмішили... знаю як вони роблять... половина швабр, шо там сидять це жінки бізнесменів, шоб часом не перегнуться - ньохні чистять, а 10 % - "пащащіє лошаді", які і роблять всю роботу, якби я то не бачила, то ще б змовчала.... а так... а Ваша дружина де робить?
Відповісти
2015.04.16 09:11 -
Володимир Нечипоренко (49)
0 0
Рулює моєю шиєю )))
Відповісти
2015.04.15 15:29 -
Ольга Єсипчук (5)
0 0
а поговорить же тре....
Відповісти
2015.04.15 15:16 -
Наливайко (3)
1 0
капець малинським державним органам, ото з*явиться безробітних які нічого не вміють робити
Відповісти
2015.04.15 19:40 -
Григорій Шитюк (18)
0 0
а у "білий дім" переселять всіх хто залишиться, чи у кожного депутати міської ради буде свій кабінет??? :)
Відповісти