Facebook 

 

Напишіть нам   Реєстрація    Вхід

«Добриня Фест» наближається. Хто прийме участь в історичній реконструкції

22.04.2013
Малин

Відповідь на відкритий лист керівнику Малинського держлісгоспу Матіяшу В.Б.


Шановна Ольго Анатоліївно!

Сьогодні, 22.04.2013р., до мене, директора ДП «Малинське лісове господарство» Матіяша Віктора Броніславовича, надійшов Ваш лист.

Ви зазначаєте, що на написання цього листа Вас спонукала стаття в газеті «Соборна площа» № 15 від 12.04.2013 року «Судний день малинського лісу». До цього часу, я сподіваюсь, Ви вже прочитали статтю, яка надрукована в цій же газеті № 16 від 19.04.2013р. «Рубки головного користування будуть призупинені», де всі питання, які були підняті в попередній статті, а також у Вашому листі детально висвітлені.

Не зважаючи на те, що я так як і ви, не являюсь корінним малинчанином, народився та виріс я на Поліссі. Все моє життя та життя моєї родини безпосередньо пов’язане з лісом. Я пройшов довгий шлях від рядового лісника до директора лісогосподарського підприємства, і одним з пріоритетів моєї роботи є саме вирощування та охорона лісів. Наша робота починається з заготівлі насіння лісових порід, висівання його у розсадники, вирощування сіянців, посадки та догляду за молодими лісами.

У 2012 році на ведення лісового господарства підприємством було витрачено власних коштів близько 10 млн. грн. Державою не відшкодовано жодної копійки.

Але дерево – як і все живе на Землі – спочатку зароджується, дозріває, а потім старіє і гине. Тому також завдання наших працівників полягає в тому, щоб використовувати сповна всі функції лісу і не втратити цінну для господарства деревину.

Але крім планових рубок, підприємство змушене витрачати величезні кошти на ліквідацію наслідків стихійного лиха – снігопадів та буреломів, які завдали шкоди не тільки Малинському, а й Радомишльському, Попільнянському, Коростишівському та іншим районам області.

Понівечені та зламані дерева являються розсадниками шкідників та хвороб лісу. Наше першочергове завдання – не допустити псування деревини та захворювання здорових насаджень.

Хочу звернути Вашу увагу,Ольго Анатоліївно, на те, що часто буваючи в лісі, Ви не могли не помітити, як останнім часом хворіють середньостиглі та молоді насадження, всихають цілі плантації.

Боротися з цим захворюванням можливо тільки вирубуванням всієї хворої ділянки лісу та засадженням її молодими деревами.

В минулому році ДП «Малинське лісове господарство» створило лісові культури на площі229 гапри плані215 га, на 2013р. заплановано створити на площі близько250 га.

Своїм листом я хочу дати відповідь не тільки Вам, а й усім, кому не байдужа доля довкілля про те, що ДП «Малинське ЛГ» завжди мало і буде мати на меті вирощування лісів, охорону та захист їх від шкідників, хвороб та пожеж. Ми збережемо для майбутніх поколінь, так як наші батьки зберігали для нас, незрівнянну красу Полісся. Я сподіваюсь, що чарівність наших лісів надихне Вас на написання нових віршів та пісень, які і надалі будуть радувати слухачів своєю неповторністю.

Дякую Вам, Ольго Анатоліївно, за увагу та запрошую відвідати наше підприємство і переконатися в прозорості ведення лісового господарства та отримати відповіді на всі запитання, які у Вас, можливо, виникнуть.

 З повагою, директор ДП «Малинське ЛГ» В.Б. Матіяш

Поділитися:

Коментарі

Логін: *
Пароль: *
Коментар: *
Відмінити
* Необхідна інформація
2013.04.26 11:09 -
Ольга Гура (6)
1 0
Григорію, хто Вам заважає збирати факти і нести в прокуратуру? У нас свій план діяльності, але чомусь кожен малинчанин знає, що робити іншому, проте не знає, що робити йому самому. Нам постійно розказують, що ми маємо робити. Будь-ласка, об'єднуйтесь в екологічні громади чи зелені патрулі і робіть справу, а ми прокоментуємо. Учора 2 години після своєї основної роботи їздили з працівниками лісгоспу по вирубках, розсадниках, дивилися, що і як. У лісгоспа є прекрасний працівник по зв'язках з громадськістю - Сивко Ольга Володимирівна. От ми з ними і налагоджуємо контакти, будемо далі співпрацювати. Перша акція - спільне з лісгоспом прибирання пляжу за мостом через Здрівлю (у бік Букача). До вирубок ще питання дійде. Підприємство державне і просто так зрубати бодай одне дерево не так вже й просто в дійсності. Спочатку треба довести, що ті вирубки - несанкціоновані. Якщо Ви фахівець з хвороб деревини чи санітарного стану лісу - будь-ласка, доводьте, що це так, ніхто не проти. Зараз у лісі повно буреламу, але жоден малинчанин не вийде, щоб допомогти його прибрати і хоча б собі узяти на дрова. Нікому не треба. Усі хочуть готове, безкоштовно і щоб піднесли на тарілочці. А якщо хтось щось намагається робити - звинуватимо його у піарі, це ж найлегше. А нікому не спадає на думку, що зараз інформаційна епоха, і люди мають право доступу до інформації про події, які відбуваються уних під боком? Треба не тільки робити, а ще й розказувати, що і навіщо ти робиш, щоб це доходило до свідомості інших. Так формується колективний інформаційний простір. Удачі.
Відповісти
2013.04.27 18:14 -
dumayu (9)
0 0
Кардинальна така собі зміна позиції у Вас, Ольго. Григорій Шитюк знає таки що говорить. А який процент з проданої деревини вклали в ліс? І що, досить бути тільки не ленивим, щоб піти в ліс і різати бурелом? І чому не припинити різати ділянки, як серпом, і не кинути всі сили на той же бурелом, якщо це так шкідливо. А саму справжню картини можуть видати "низи" лісу - лісники. От вони точно знають, що да як. І напевне вони не такі оптимістичні щодо "лєчєнія".
Відповісти
2013.04.28 10:55 -
Григорій Шитюк (11)
1 0
ой, ребята, если бы я написал здесь то что знаю... то к гадалке не ходи - жди гостей уже к вечеру! так что в некоторых случаях (как и с титановыми карьерами), молчание - это уже действие (или по крайней мере не противодействие).
позиция Ольги действительно кардинально так развернулась на 180 градусов... сначала мы "кусаем" (не какого-то мастера) директора лесхоза! а потом - "лучшие друзья девушек - бриллианты"... :)))
PS: а лесников никто и никогда спрашивать не будет, да и сами они рот не откроют (в целях собственной же безопасности), поскольку зарплата действительно не велика, а семью (как и всем нам) кормить как-то надо... лучше не трогать этих людей: они в отличии от остальных, не языком горы ворочают, а реально что-то делают для наших лесов. и огромное им спасибо за этот неблагодарный но почётный труд. лес случайных людей не терпит!
Відповісти
2013.04.27 19:02 -
Ольга Гура (10)
0 0
Не приховую, що мене теж здивувала ця ситуація. Скільки ми їздили ,я не побачила жодного працівника лісгоспу на розбиранні буреламу. Звісно, що це невигідно. Час іде, затрати робочої сили, витрати на зарплату, а виходу продукції з цього - ноль, бо бурелом спалюють і все, лише якийсь відсоток піде в переробку. Я не змінила своєї позиції, але я не можу голослівно звинувачувати лісгосп у розкраданні лісу. Якщо з титановими кар'єрами усе ясно, по Іршанську видно, що ніхто земель не рекультивує, ніхто з керівництва не турбується про екологію, там вже купа фахівців допомагає Гуменюку грунтовно розібратися в ситуації. А тут тобі просто кажуть - ліс хворий і має бути зрубаний. Все. Треба фахівці, які у цьому розбираються, факти і ловити на гарячому. А те, що Григорій тут коментує - він так само коментував і по титанових кар'єрах, проте жодної дії з його боку не було, це лише бла-бла-бла.
Лісгосп усіх "небайдужих" запрошує показати, що вони рубають, де і як, де садять, де оновлюють і т.д. Тільки коли доходить до справи, усі небайдужі кудись зникають.
Чи знає Гриша, що один лісівник обслуговує 600 (!) гектарів лісу при невеличкій зарплатні, тому там досить висока плинність кадрів. Що за день людина має посадити (у сезон звісно) до 800 сосен-саджанців? Потім іх якось просапати неодноразово (а це гектари), щоб саджанці не забила трава і т.д. Звісно, що найвигідніше рубати ділову деревину і продавати, бо треба з чогось платити людям зарплату. Бо затрати на санітарну рубку ті ж самі, а грошей за цю деревину - ноль. Тому і рубають те, що можна продати в першу чергу. Якщо держава не зацікавлена підтримувати лісові господарства на нормальному рівні, то й працюють по мінімуму. Хтось тут згоден працювати безкоштовно?
Відповісти
2013.04.26 20:17 -
Григорій Шитюк (7)
0 0
"экологические патрули"??? Оля, во все игры нужно играть в своё время... хватит, в детстве наигрались, и в юных ленинцев, и в юных пожарных, и в юных друзей милиции, и в юных натуралистов в том числе. кто-то до сих пор не наигрался? пожалуйста, создавайте экологические патрули, поймайте пару-тройку ЗИЛов вывозящих не маркированую деловую древесину с делянок... да их даже лесники останавливать боятся!
"Підприємство державне" - я правильно понял? так зачем нам (гражданским людям) лезть в их дела? вчера "воевали" с титановыми карьерами, сегодня "помогаем" лесхозу, завтра СБУ на очереди...? я не эколог, и никогда им не был, специалист в другой сфере (далёкой от лесного х-ва), но тем не менее не плохо ориентируюсь в том что творится в наших лесах. вот "на тарелочке" никто и ничего в моей жизни не подносил, но на собственном опыте знаю: информационное пространство просто так не формируется - за этим всегда кто-то стоит.
Відповісти
2013.04.26 22:27 -
Ольга Гура (8)
0 -1
Григорію, я пам'ятаю Ваші коментарі щодо титанових кар'єрів. В результаті прогнози поки що не збулися, погана з Вас гадалка. )))))
Щодо мене, я беруся лише за ту справу, де бачу результат у майбутньому, можливо віддаленому. Так що з іграми - це не до мене. Якщо конкретніше - ми зараз робимо ту справу, яку в США і Європі зробили років так 40-50 тому, коли вони були в аналогічній ситуації з екологією. Просто я дивлюся наперед, а Ви - назад ,у радянське минуле. Екологія в країнах Заходу починалася саме з громадських організацій, з громадських протестів. Тепер чомусь усі хочуть там жити, бо там чисто, затишно, безпечно. А я хочу жити тут, і хочу, щоб тут було чисто, затишно, безпечно. Що тут незрозумілого? Мені ніхто не диктує, що і як робити, розум є. І порад людей, у яких мозок налаштований лише на критику, а не на конструктив, я не потребую. А ліс виросте, це ресурс відновлюваний на відміну від титану. Головне, щоб не лише рубали, а й садили.
Відповісти
2013.04.25 17:13 -
Григорій Шитюк (5)
0 0
с одной стороны - директор лесхоза не в силах контролировать каждую отдельно взятую делянку и надлежащий порядок на ней... с другой - в наших полесских лесах уже десятилетиями не прекращаются варварские вырубки, в одном лесничестве больше, в другом меньше лес валят и массово вывозят - это факты, которые люди видят, пилорамы растут как грибы после дождя, ж/д едва успевает загружать вагоны... да, лес - наше полесское золото, и вопрос лесопользования это тема соблюдения серьёзных государственных программ, а не повод для спекуляций и пиара местных экологических организаций.
уважаемые экологи, мы ведь живём в правовом государстве? есть реальные факты нарушений касающиеся лесопользования - собирайте факты и несите в прокуратуру, этим будут заниматься люди в погонах! а из этой суматохи напрашивается лишь один вывод: директорам лесхозов, вместо оплаты сезонных рабочих по посадке и прополке сажанцев следует обзавестись собственной пресс-службой для связей с общественностью...
одним словом, кипеш подняли, засветились - галочку можно поставить... молодцы!
Відповісти
2013.04.23 22:00 -
dumayu (4)
0 0
Да, гарно написано! Пакращення!
Відповісти
2013.04.23 10:58 -
Руслан (3)
0 0
Гарно написано!!! Схоже на проповідь "штундиського" проповідника про вічне життя і тд. і тп.
Будучи на днях у лісі в районі "Бакача" (там йде рубка) я не помітив чистки, лом і сухостій як був так і є (хіба сам попадає), ріжеться товарна деревина.
Відповісти
2013.04.22 22:22 -
Stas (2)
2 0
Ок, пане Вікторе, поки що зараховано. Але мусите розуміти, що довіру до ваших слів ще треба заслужити. Чесно було би з вашого боку давати громаді хоча б раз на півроку коротенький звіт - вирублено стільки гектарів, з них "хворих" стільки. У вашій відповіді бракує цієї цифри, чому? Крім того, було б непогано дізнатися, які заходи підприємство вживає для того, щоб ліс "не хворів".
Відповісти
2013.04.22 21:26 -
Ольга Гура (1)
1 0
Доброго дня, Вікторе Броніславовичу! Так, я сьогодні читала інтерв'ю з Вами на сторінках "СП" (додому не виписую, на підприємство приходить трохи із запізненням). Ддуже вдячна Вам за увагу до мого звернення і грунтовну відповідь. Дуже радує, що Ви дійсно переймаєтеся проблемами нашого Полісся і дбаєте про ліс. І якщо я дещо емоційно зреагувала на попередню статтю, звичайно, як чесна людина, приношу Вам свої вибачення.
Я переговорила з колегами з "МалинЕкоФесту" і ми готові допомогти лісгоспу та взяти участь у висадці саджанців. Я планую через соціальні мережі організувати малинську молодь також долучитися до цієї роботи, адже дійсно, цього року, як ніколи, стихія принесла багато збитків нашому краю. Ще раз дуже дякую за відповідь і сподіваюся, що у нас буде можливість зробити багато корисного для нашого спільного дому - Полісся.
Відповісти