Facebook 

 

Напишіть нам   Реєстрація    Вхід

Знаєте, де у Малині готують хрусткі крильця з KFC і нагетси як у McDonald’s?

10.06.2015
Україна

Президент підписав закон про ОСББ


Президент підписав закон про ОСББ, який повністю руйнує монополію ЖЕКів. Він вступить в силу з 1 липня.

Президент України підписав Закон №417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який був прийнятий Верховною Радою України 14 травня 2015 року.

Цим законом визначаються особливості здійснення права власності у багатоквартирному буднику та змінюється регулювання відносин, пов’язаних з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

Так, згідно з Законом, права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія, віднесено до спільного майна багатоквартирного будинку. Водночас, запроваджується правовий режим права спільної сумісної власності або права постійного користування щодо земельної ділянки, на якій розташований багатоквартирний будинок.



Законом визначаються особливості здійснення права спільної сумісної власності щодо спільного майна багатоквартирного будинку. Установлено, що спільне майно не може бути поділено між співвласниками, визначаються права співвласника, унормовуються обов’язки та питання відповідальності.

Документом також унормовується компетенція зборів співвласників та порядок прийняття ними рішень щодо управління багатоквартирним будинком, уточнюється правовий статус ОСББ – є непідприємницьким товариством, змінюються засади утворення ОСББ.

Закон набирає чинності з 1 липня 2015 року.

Перші коментарі з соцмережі:

 

Джерело: bucha.com.ua

Поділитися:

Коментарі

Логін: *
Пароль: *
Коментар: *
Відмінити
* Необхідна інформація
2015.06.12 14:04 -
Черемушки (7)
0 0
Монтян в программе "Закон": Собственность обязывает.
https://www.youtube.com/watch?v=8n7rivWEdYM
Что ожидать собственникам многоквартирных домов с 1 июля 2015 года? Кто будет управителем вместо привычного ЖЭКа? Все за и против нового Закона "Об особенностях права собственности в управлении многоквартирным домом"
Відповісти
2015.06.10 12:36 -
Черемушки (6)
0 0
Якщо це новий будинок, то все добре. А якщо стра хрущовочка, як на Черемушках, то це щось. По друге коли багато мешканців це одне, а коли в будинку 16 квартир, чи доцільно буде робити ОСББ з одного дому?
Якщо за рік будинок не визначається, йому назначають підрядника, а вже той поставить тарифи...ой поставить.
Рік назад сусід бігав з папірцем, щоб модернізувати колодязь. Їм користуються 4 будинки (4х16=64 квартири) з кожної потрібно було б до 50 гривень здати (чистка коолодязя, нова кришка, огорожа, відро, фарба). Так от погодилось заплатити лише 6 чи 8 квартир. А Ви ОСББ...
Хоча, тут уже не дінешься, треба буде щось вирішувать. Як написав Мармиза, або в дірку лізти, або назад...але вимажешься і так і так.
Ну і канал Монтян,яка на ОСББ "собаку зїла", кому цікаво гляньте:
https://www.youtube.com/user/tmontyan
Відповісти
2015.06.10 11:46 -
Ольга Гура (4)
0 0
Ну ось, шановні, вітаю! Ви стали справжніми власниками своїх багатоквартирних будинків. Тепер в усьому буде винен не ЖЕК, а мешканці будинку, які зможуть чи не зможуть домовитися між собою про ефективне управління спільним майном. Тепер буде видно, хто в домі господар, і де та невістка...)))
Відповісти
2015.06.10 11:59 -
Ольга Єсипчук (5)
0 0
особливо велике свято для тих в кого убитий будинок як приміром на бамі, де тре гроші і гроші, ми живемо в будинку з ОСББ, але новому, і скажу Вам, що так дійсно в нас чисто,в нас нема сміття, в нас стрижені газони, в нас тепло, але як постає ось питання з приводу заміни фільтрів на воду то це по тисячі з квартири. Ініціатива гарна, я за, але багато непродуманого... дуже багато.
Відповісти
2015.06.10 11:40 -
Кіт Мармиза (2)
0 0
Правило жизні от Коте. У нас всі дєла робляться через Ж, то єсть через анальний отвір. Так от поки не пройде процедура реєстрації через той отвір дєла не буде! )))) А вже потом будуть поправки, на поправки ще поправки, а буає через ту дирочку ще й назад пробують лізти
Відповісти
2015.06.10 10:03 -
Ольга Єсипчук (1)
0 0
Чогось в даній статті не згадали про те, що при бажанні, або якшо люди не схочуть самі управлять своїм будинком їм навяжуть певну фірму шо буде управляться, тобто сам закон винудить людей здавать свої будинки комусь в експлуатацію, по суті тут прописаний чийсь майбутній бізнес.
Відповісти
2015.06.10 11:42 -
Кіт Мармиза (3)
0 0
На то, Олько, тобі тут і слово дають, шоб поправляла. Я ж спочатку тебе читаю а вже потім зверху
Відповісти