Facebook 

 

Напишіть нам   Реєстрація    Вхід

Відкрили реєстр декларацій: мер Малина ще не звітував

11.10.2017
Житомирщина

Шкідник знищує хвойні ліси Житомирщини


Реальна загроза всихання соснових насаджень на Житомирщині спонукала обласну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій звернутися до Кабінету Міністрів України стосовно введення надзвичайної ситуації у лісовій галузі області.

Якщо не змінити ситуацію, то за 4-5 років на Поліссі хвойні дерева стануть рідкісними. На сьогодні погодження рубки зі всіма службами потребує до 2 місяців, а рішення потрібно приймати за декілька неділь.

Подробиці у сюжеті обласного телебачення

Поділитися:

Коментарі

Логін: *
Пароль: *
Коментар: *
Відмінити
* Необхідна інформація
2017.10.12 20:06 -
Ольга Гура (22)
0 0
Це для рорядки. ))))
Байка по короїда
Жив-був у лісі короїд
Мав зуби дуже гострі
По правді, він усім набрид –
Не раді в лісі «гостю».
І день, і ніч дзижчить пила -
Лісівники у поті,
На короїда піднялась
Вся армія (без флоту).
Ламають голови мужі,
Як шкідника позбутись
Здоров’я лісу на межі –
Чи бути чи не бути!
Тим часом короїд напав
На Польщу з Білоруссю,
І не бере його напалм
Вже і Європу трусить.
Тут піднялись на боротьбу
І вчені, і громадськість,
Як лісу вирішить «судьбу»,
Позбутися напасті?
Давайте зріжемо весь ліс –
Доноситься з Волині,
І втремо короїду ніс -
Хай їсть ліси в чужИні.
І активісти не мовчать –
ЛІс різать не годиться!
Онлайн по «клаві» стукотять:
Пустеля стане чисто!
Тим часом короїд не спить -
Вже Польщу доїдає,
Наука поки що мовчить,
Як лікувать – не знає.
Ламають списи в мережАх
Скубуться в інтернеті,
А короїд, мов нІчний жАх
Ліси довкола пожира
І «має всіх на свєтє»…
Мораль сєй басні в двох словах,
Як суть екосистеми:
Є в короїда ворог – птах
Й мураха також в темі.
Якщо завівся короїд -
Лісів страшне прокляття,
Не ріжте лісу корінь під,
А викликайте дятла !
Не віднімайте у птахів
Сезону в лісі тиші
Цініть комах і мурахів
Вони проблему «рІшать».
Це знає в лісі навіть лось
Хто має вуха – чує,
Бо так вже в лісі повелось –
Він сам себе лікує! ))

12.10.2017
Відповісти
2017.10.11 22:26 -
Ольга Гура (13)
0 0
Ще одна цікава (альтернативна) думка спеціалістів-біологів з приводу короїда http://ecoethics.ru/legenda-o-koroede/
Відповісти
2017.10.11 22:53 -
Ольга Гура (14)
1 0
Читаємо.Думаємо. Аналізуємо. Тут і причини і методи лікування, виявляється, вони є і давно застосовуються у європейських країнах. І в Україні раніше також застосовувалися. Отже, ситуація не настільки безнадійна, як намагаються подати у відео. Ще раз дублюю посилання на статтю "Легенда о короеде" http://ecoethics.ru/legenda-o-koroede/
Відповісти
2017.10.12 10:31 -
Volvas (16)
0 0
Дякую, Оля, за статью. Я чувствовал, что причина этому явлению есть и называется она банально - деньги. Что б они все подавились этими деньгами.
Відповісти
2017.10.11 12:14 -
Малинський (3)
0 0
Що будете робити з містом Малином, коли висохне річка? тобто що з людьми робити, коли лісу не буде?
Відповісти
2017.10.11 13:57 -
Volvas (4)
0 0
К сожалению, этим вопросом никто сейчас не занимается. Сколько раз я на этом ресурсе пробовал завести дискуссию на эту тему с лесниками, нет реакции. А жаль. Неужели даже между собой они эту тему не обсуждают? Или думают, что на мой век хватит, а дальше и трава не расти.
Відповісти
2017.10.11 15:15 -
Малинський (6)
0 0
лесники или лесорубы?
Відповісти
2017.10.11 15:34 -
Volvas (9)
0 0
В лесу хозяин лесник.
Відповісти
2017.10.11 14:51 -
Володимир Нечипоренко (5)
0 0
Перед тим як розводити зраду потрібно усвідомлювати такі моменти:
є речі на даний момент не підвладні людям - ніхто не знає як лікувати "соснову" хворобу. Гляньте на людей, і гроші є, і бажання, а вилікувати не можуть
економічна складова - лісовому господарству, як галузі суха сосна невигідна, збиткова. Я це усвідомлюю і це для мене основний аргумент щоб не вбачати всесвітній заговор, тому розмови про підливання та підсипання хімікатів навіть не знаю як сприймати
потрібно чути, бо зараз чи не кожна людина дотична до ліс. госп. потенційний злодій і має сидіти в тюрьмі - отак, безапеляційно і в лоб.
потрібно розділят праліс, і ліс як сільгосп культуру для того і вирощену щоб зрізати
якщо Карпати і Полісся в Україні то це не означає, що переглянувши ту зраду її можна перенести на наші реалії
небачені масштаби кражі лісу "дрібним бізнесом"
Про те що присутній і фактор "хімтрестліс" знаю, але мова не про те
Відповісти
2017.10.11 15:33 -
Volvas (8)
0 0
"ніхто не знає як лікувати "соснову" хворобу". - а кто то пытается узнать? Что то я нигде не слышал и в видеоролике даже не упоминается о такой возможности;
"Гляньте на людей, і гроші є, і бажання, а вилікувати не можуть" - не правда. Многие болезни, ещё недавно считающиеся неизлечимые, сейчас лечатся;
"економічна складова - лісовому господарству, як галузі суха сосна невигідна, збиткова".- из пожелтевшей сосны на первых порах доска не отличиш от живой сосны. Но для Коростень МДФ и т.п. пойдёт всё, и мётвое и живое. Мёртвое даже лучше, типа вынуждены резать;
"потрібно розділят праліс, і ліс як сільгосп культуру для того і вирощену щоб зрізати
якщо Карпати і Полісся в Україні то це не означає, що переглянувши ту зраду її можна перенести на наші реалії" - почему в Румынии не режут лес?И второе-лес резать нужно. Планово. А желтеющий лес - это не планово. А в купе получаем пустыню, так как делают что проще, режут а не лечат;
"небачені масштаби кражі лісу "дрібним бізнесом" - Вы верите в то, что нельзя остановить кражи, это же кражи не через интернет;
Вывод - 1) лес нужно пытаться лечить; 2) перестать воровать;
Відповісти
2017.10.11 18:19 -
Володимир Нечипоренко (11)
0 0
єЗ висновками погоджуюся, те що передуж висновкам сприймаю як точку зору, але є для мене там спірні судження.

І от, що робити? Яку пряму дію, як громадянин ви вчинили, або можете рекомендувати мені? Бо логічно, якщо уповноважені люди, люди які уповноважені контролювати уповноважених нічого не роблять, то громада, тобто ви і я, маємо щось робити і бажано в рамках чинного законодавства
Відповісти
2017.10.12 10:29 -
Volvas (15)
0 0
Володя, я как гражданин, объявил своим друзьям лесникам о том, что при мне не нужно рассказывать, как они трудятся на ниве выращивания леса, переживают за усыхание сосны и платят всё до копеечки из пенькового налога, потому что я им не верю ни на грош. Они сознательно или не сознательно, вовлечены в преступную группировку, деятельность которой в будущем грозит не только мне, но и моим детям и внукам и что их и их детей и внуков эта беда не минёт. Конечно, после этого они вычеркнули меня из своих списков, ну и пусть. Всё равно есть преступная деятельность и не менее преступная бездеятельность. Тебе посоветую вести себя также. Что бы люди из этой ОПГ знали, что мы, народ, не лохи и знаем об их проделках и знаем им цену. Ну а когда ситуация созреет до революционной, им всем будет выставлен счёт.
Відповісти
2017.10.12 11:11 -
Володимир Нечипоренко (17)
0 0
Ок. Виріжемо всіх лісників.))
Десь(?!) візьмемо чистих і непорочних... І що? Завтра сосна зазеленіє?
Відповіді так і не отримав, яку пряму дію, продуктивну (крім як назвати всіх недругами) рекомендуєте?
Відповісти
2017.10.12 12:38 -
Ольга Гура (19)
1 0
Є Лісовий Кодекс. Розділ !.Стаття 1. Ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місцерозташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах.
Усі ліси на території України, незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають, та незалежно від права власності на них, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави.

Читаємо уважно: "виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах".
Зараз джерело задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах перемістилося з останньої позиції на першу. Це і є головна причина хвороб лісів.
Пропозиція до лісників: або дотримуватися Лісового кодексу, або його переписати, щоб не уводити громадян в оману, тоді і претензій не буде. Усі розумітимуть, що ліси у нас вирощуються суто для економічних цілей, а водоохоронні, захисні, оздоровчі і т.д. - неважливі. Хоча дивлячись на сумний досвід країн, які таке зробили із своїми лісами, думається, а чи варто наступати на ті ж граблі? Наслідки надто непрості і для екології, і для суспільства.
Відповісти
2017.10.12 11:43 -
Volvas (18)
0 0
Нет, не так. Я уже приблизительно такое слышал, когда приезжал главный инженер Иршанского ГОКа, и размахивая руками рассказывал, что за ним стоят рабочие и их семьи, а мы такие казлы, не продуктивно мыслим и рекомендуем им начинать думать, как решить свои проблемы, не создавая проблемы землякам и природе. Сдесь похожая ситуация. Говоря об этой проблеме, нужно что бы не я, а тот, кто обязан (ОБЯЗАН) по должности и отрабатывая свою З/п думать и предлагать варианты, что бы и лесхозы работали и сосна зеленела, как ты пишеш. Уверен, что наши очильники лесхозов не дураки и знают решение. Нужно только, что бы по вертикали умерили аппетиты и признали, что лесоводство - это не только резать. Но и садить, лечить и защищать от пожаров и т.п. Конечно, поток лаве уменьшится. Но умный понимает, что лучше брать по чуть чуть, но долго, чем по много и не долго. Володя? А шо ты так напрягся? Для тебя, как и для общего нашего друга не удобная тема? Да? Или для Вас не все темы равнозначны, для обсуждения? Поверь, умный человек и руководитель будет читать и думать. И про карьеры и про лес и про обязательства. А это на данный момент главное.
Відповісти
2017.10.12 12:40 -
Володимир Нечипоренко (20)
0 0
)) той хто "напрягся" чи точив би тут ляси з вами?
В даному випадку, я веду себе як подразник.
А відповіді про пряму дію (комент 11) так і не отримав. Це вже схоже на того попа, якого про Крим питали
імхо, ви в темі поверхнево
Відповісти
2017.10.12 12:48 -
Volvas (21)
0 0
Про напрягся не обижайся. А вот про пряму дію реально не понял, к чему ты клониш. Воевать с лесхозами и карьерами не буду, лесовозы останавливать тоже. Это не обязанность простого обывателя. Но говорить и стыдить и обвинять буду в том что вижу, читаю, анализирую. Для этого углубляться в тему не обязательно. Ещё раз: в теме должны быть те, кому по должностной инструкции положено. А я обыватель. Возмущаюсь и как подтверждает Ольга Гура, не без оснований.
Відповісти
2017.10.11 21:41 -
Малинський (12)
0 0
в ссср ліс орошали хімікатами від жучка. Зараз цього не роблять і про це не говорять. Що не можна зробити щоб наволоч перестала розмножуваться в 21столітті? Два пальця...
потрібна кримінальна відповідальність за махінації з лісом.
Управління лісом дочірніми підприємствами погана справа
Ще?
Відповісти
2017.10.11 15:26 -
Малинський (7)
0 0
Хірургія доречна. Якщо в комплексі з антибіотиками, імуностимулятопами. Але всьому є край. Це системацілісна. Якщо нема ноги чи руки то ще пак. Але якщо вирізають останню нирку. Тоді вже не буде що лікувати. От і в нас ліс майже долікували. Тепер йде самовимирання лісів, зниження грунтових вод, вимирання фауни-ну а потім ми, як єдине ціле цієї цілісної системи.
Відповісти
2017.10.11 15:41 -
Volvas (10)
0 0
Абсолютно верно. В ответе Володе я забыл написать тезис, который озвучила Оля Гура. Это связь грунтовых вод и распространения карьеров всевозможных. В годовщину Житомирской области среди успехов было написано, что самый глубокий карьер находится у нас в области. Второй пока остановили общими усилиями. А кто то знает цифру, какой процент карьеров к общей площади может быть без ущерба для экоситемы????Вода ушла, сосна желтеет. Прямая связь. Так что к этой проблеме нужно подключать и пользователей карьеров. Мне так кажется.
Відповісти
2017.10.11 12:12 -
Малинський (2)
0 0
Лікувати ліс потрібно, хірургія крайній випадок.Лікувати пробували????
Відповісти
2017.10.11 09:08 -
Volvas (1)
0 0
Посмотрел сюжет. Ну что скажешь-с таким подходом ждёт нас на Полесье пустыня. Основной посыл - нужно сменить правила рубки. Тобто резать сейчас за раз, чтобы не возвращаться к делянке дважды. Ни слова про причины, про поиски лечения деревьев и борьбы с вредителями. Только резать. Это до противного примитивно. Коллеги, люди, нужно что то делать, а то эти из комиссий оставят нас, а особенно детей наших, без леса, воды и чистого воздуха. Но неужели они думают, что это не каснётся их самих. Удивительно и одновременно преступно поступают чиновники, которые паразитируют на народном достоянии.
Відповісти