Facebook 

 

Напишіть нам   Реєстрація    Вхід

Відкрили реєстр декларацій: мер Малина ще не звітував

18.10.2015
Житомирщина

Як завадити всиханню лісів на Житомирщині


16 жовтня на базі Радомишльського та Житомирського лісгоспів відбулася виїзна семінар-нарада щодо санітарного стану соснових насаджень.

Проведення такого заходу спрямовано на роз’яснення широкому колу населення необхідності проведення санітарних рубок задля збереження лісу від масового всихання. Адже громадськість неоднозначно ставиться до лісогосподарських заходів, досить часто не розуміючи доцільності їх проведення.

Семінар пройшов за участі спеціалістів Державного агентства лісових ресурсів, керівників лісозахисних підприємств України та науковців Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації, працівників Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, Радомишльського та Житомирського лісгоспів, представників засобів масової інформації та інших.

У ході проведеного заходу учасниками були оглянуті уражені ділянки лісових насаджень на території ДП «Радомишльський лісгосп» та ДП «Житомирський лісгосп».

На сьогодні лісознавці сходяться на думці, що першопричиною всихань найімовірніше є суттєве зниження рівня грунтових вод, ослаблення насаджень, що призводить до масового розмноження грибкових захворювань, різних бактерій та вторинних шкідників – комах. Що ж до шляхів подолання цього явища, то на разі інших рекомендацій як вчасно прибирати всихаючі дерева – не озвучується. Роботи ці проводити потрібно оперативно, адже від появи перших ознак хвороби до повної втрати якості деревини проходить всього 2-3 місяці.

«Останнім часом звинувачень на адресу лісівників, в тому, що вони масово і безконтрольно вирубують ліси, звучить все більше й більше – коментує ситуацію перший заступник начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Ільїн. – Ми не заперечуємо :рубати дійсно доводиться більше, але це аж ніяк не неконтрольовані рубки, лісівники ніяким чином на них не наживаються, як думають деякі».

На території Станишівського лісництва Житомирського лісгоспу була оглянута ділянка, яка ззовні майже повністю забарвлена в рудий колір. Такий стан дерев перетворився буквально за два останніх місяці. Однією з основних причин такого різкого всихання дерев на думку лісівників Житомирського лісового господарства стала засуха минулого літа, яка призвела до значного зниження грунтових вод.

- У Житомирському районі другий рік поспіль збільшуються об’єми лісових насаджень, які всихають великими темпами, - наголосив директор ДП «Житомирський лісгосп» Руслан Карчевський. - На третій квартал поточного року під суцільні санітарні рубки нашим підприємством відведено 50 га уражених лісових насаджень. У порівнянні з минулим роком така площа для санітарної чистки була відведена на рік. І це ще не всі ділянки, які ми охопили.

У подальшому деревина, яку зрізали, використовуватиметься для реалізації як у круглому вигляді, так і для подальшої переробки. Неуражені ділянки зрізаного дерева можна використовувати у якості ділової сировини, тобто для виготовлення пиломатеріалів та іншої продукції.

Уражені ділянки ж лісових порід будуть використовуватися для опалення приміщень соціальної сфери, реалізовано населенню. Оскільки останнім часом багато установ, організації та окремих мешканців переходять на альтернативне паливо, що призводить до значного попиту на лісову продукцію.

Інформування населення про таку проблему є необхідним на сьогоднішній день. Для цього на семінар Житомирські лісівникі запросили і Глибочицького сільського голову Сергія Сокальського, на землях якого знаходиться оглядова ділянка, і представників засобів масової інформації. Варто роз’яснити населенню, що чим коротший період від виявлення осередків захворювання до їх ліквідації, тим кращими є перспективи збереження насадження. Невчасно проведені санітарні рубки без урахування темпів поширення хвороби призводять також до значних економічних та екологічних втрат.



Джерело: Світлана ЯРЕМЕНКО silske.org

Поділитися:

Коментарі

Логін: *
Пароль: *
Коментар: *
Відмінити
* Необхідна інформація
2015.10.19 14:23 -
Малинський (23)
1 0
ВДУМАЙТЕСЬ:лісовий кодекс України, який визначає призначення лісів як :
Ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місцерозташуванням виконують переважно ВОДООХОРОННІ... і...інші функції, НА ПЕРШОМУ МІСЦІ "КАК НЕСТРАННО" "ВОДООХОРОННА функція!, при тому всьому кажуть лісівники, що ліс всихає та боліє із за головної причини ВОДОПОНИЖЕННЯ, так хто тут ЗЛОДІЙ!!???? Може случайно ця функція з переду написана? НЄ ДУМАЮ!!!
Відповісти
2015.10.19 10:25 -
робер артуа (15)
2 0
А що саме найгірше це те, що ті люди які повинні захищати ліс стали його палачем,
Відповісти
2015.10.19 10:22 -
робер артуа (14)
2 0
Основна причина висихання дерев - в основному, не через хворобу і дерев , а скорше в хворобі людей.
Ще п`ять років тому, я їздив на відпочинок до Карпат і там вже була така сама ситуація з виробкою дерев , як у нас зарез. В результаті половина Карпат стоїть гола, а (хвора) деревина чудово себе почуває в вигляді меблів виготовлених в Туреччині Західній Европі та Китаю.
Можливо вже хватить брехать і рахувати людей за дурнів віпускаючі такі статті.
Відповісти
2015.10.19 09:16 -
Антіклан Малинський (10)
0 -1
Цікаво, УНСОїди рік назад говорили про незаконні вирубки , а це що за відбілюванння лісоїдів .
Чи вже не тільки у связці з Литвиненками-Савченками а і з "узаконеними " лісовими паразитами , шахраями та контрабандистами ?
Відповісти
2015.10.19 09:44 -
Ольга Єсипчук (11)
0 0
Чим далі оце читаю, тим більше розумію шо Ви шукаєте собі врага шоб МУЖЕСТВЕННО з ним СРАЖАТЬСЯ. Для чого?
Відповісти
2015.10.19 10:17 -
Антіклан Малинський (12)
0 0
А ви передумали "сражатись" ?
Відповісти
2015.10.19 10:38 -
Ольга Єсипчук (16)
0 0
я ж не Дон Кіхот....
Відповісти
2015.10.19 09:13 -
Антіклан Малинський (9)
1 0
Десятиліттями , століттями ліси хворіли але задля санітарки Кращий ліс так не лікували , сотнями гектарів винищуючи та за лишавши пустелі з відходами вирубок.
Про що пісня ?
Як колись миши виїдали врожаї так у цей час лісові санітари задля збагачення винищують Полісся шаленними темпами !!!
Після такої "санітарії " та бурштиного буму тут через років 10 буде Сафарі .
Відповісти
2015.10.19 08:21 -
Valentin (8)
2 0
"Неуражені ділянки зрізаного дерева можна використовувати у якості ділової сировини, тобто для виготовлення пиломатеріалів та іншої продукції." - ось тут вся істина, ріжем 1 синє і 10 нормальних.
Відповісти
2015.10.18 22:29 -
Володимир Нечипоренко (5)
0 0
Чисто гіпотетично.
Уявіть, що сосновий ліс все таки хворіє масово, цілими ділянками, і при цьому лісоводи не зовсім можуть встановити причину. Спочатку синіє деревина, а потім дуже швидко і масово рудіють крони. Така собі соснова чума. Що робити з тим лісом? І як поступити "гуманно"?
А тепер не гіпотетично.
Одна з причин хвороби соснового лісу закладена ще радянською плановою економікою. Тоді напланували, що сосна швидше росте, швидше виросте, швидше посадиться... - пряма вигода.
А Полісся це змішані ліси і сьгодні виявляється шо сосна без дуба й берези не дуже росте.
А основна причина - нова хвороба.
а вирізати синюшний ліс не так вже й вигідно
Відповісти
2015.10.18 22:42 -
Ольга Гура (6)
0 0
Але знаючи це, лісоводи продовжують висаджувати монокультуру сосни, не перемішуючи з листяними деревами, одна з причин - береза росте швидко і забиває сосну. І що в результаті отримають - знову хворий ліс, який треба терміново різати? А може поцікавитися у шведів і німців з фінами, як вони так господарюють, що й ліси здорові, і на виробництво деревини вистачає?
Відповісти
2015.10.20 06:56 -
Сталева Свідомість (24)
0 0
З яких це пір ви розумієтесь на деревах? Ви ж в руках крім арфи та граблів нічого не тримали.
Відповісти
2015.10.19 10:19 -
Антіклан Малинський (13)
0 0
І тут ти у нас найкраща порадниця ?
Ти ж на робочому місці сидиш у цей момент і чим займаєшся ? Ая=яй ! За що тобі платню виплачують ?
Відповісти
2015.10.19 12:20 -
Ольга Гура (17)
0 0
В неділю в 22.42? ))))
Відповісти
2015.10.19 13:04 -
Valentin (20)
0 0
ахах))) +
Відповісти
2015.10.18 23:14 -
Володимир Нечипоренко (7)
0 0
Що для корейця делікатес, то німцю собака...)) Облиште ту Європу
Якщо дозволите, то дам рецепт простіший. Шукайте форум українських лісоводів, де вони так само хають високі чини від лісу, але в баталіях шукають істину та рецепти. Важлива думка фахівців саме українських, а їх вистачає. ІМХО - шведи з німцями нам не допоможуть.
Хоч, до речі, німці з чехами дуже переймаються нашим Поліським заповідником. Виявляється десь там бере початок їхня екосистема, яка є цілісною. (тут ріжуть, а там щепки летять))
Це я до того, що мусолити одну тему Ріжуть-Крадуть якось однобоко.
Відповісти
2015.10.19 12:35 -
Ольга Гура (18)
0 0
Володю, у даному випадку Ви захищаєте невідомо що. По-перше, є лісовий кодекс України, який визначає призначення лісів як :
Ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місцерозташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах.

Усі ліси на території України, незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають, та незалежно від права власності на них, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави.

Ким і коли було змінене їхнє призначення на суто економічне? (рубки і продаж деревини). Нехай або міняють Кодекс, Конституцію, інші закони, або дотримуються того, що є.
До такого безладу в наших лісах призвела суто людська діяльність. У лісу нема проблем, окрім тих, що створили люди.

Ти ж розумієш, якщо зібрати урожай з поля, то клімат не зміниться, а якщо зібрати урожай сосни - то матимемо посухи, зневоднення території, порушення екосистем. Так от у Європі це вже розуміють і працюють так, щоб і лісу було добре, і людям. А допомагати нам ніхто й не зобов"язаний.
Відповісти
2015.10.19 12:58 -
Володимир Нечипоренко (19)
2 0
Я взагалі нікого не захищаю
Я бачив такий ліс, я спілкувався з лісниками, і не на цю тему, так мимохідь зацепились
Це факт "з низу", якщо виявили 5 рудих дерев та вчасно не зрізали, то будуть різати цілу ділянку.
Є така проблема. І чому так. версій багато, але точно ніхто не знає
Я просто проти, коли в коментарі засовують різні глобалізми, а потім перейде на суперчку 3-4 персон про все на світі в стилі сам дурак.
Відповісти
2015.10.19 14:05 -
Ольга Гура (21)
0 0
Теж спілкуюся з лісниками, називали причину - інвазивні рослини, не притаманні для наших широт, які витісняють сосну, у зв"язку з потеплінням клімату.
І можу навести інші приклади знизу, коли ділянка зрізана, а руді сосни стоять, як стояли. Інше питання - чия це ділянка, якому лісгоспу належить (у нас їх два).
Відповісти
2015.10.19 14:16 -
Володимир Нечипоренко (22)
1 0
Скажу коротко - ту зворотню сторону медалі я не відкидаю і добре знаю, але публікаціяна окреслену тему.
Відповісти
2015.10.18 20:39 -
Valentin (4)
2 0
з 01.11.2015 заборона вивозу кругляку всього лісу окрім сосни, сосна як каже Ольга з 2017. Питання, а нащо такий "люфт" - 2 роки? Дорізали дуба з березою, а тепер за останні 2 роки довалим сосну?!
Це щось на зразок перемир"я в АТО яке наприклад наступає через 30 днів після сьогоднішніх переговорів.
Відповісти
2015.10.18 19:58 -
Ольга Гура (1)
1 0
Якщо провести аналогію з людьми, то виходить, щоб вилікувати людину від хвороби, її треба вбити. Інших ліків нема. Правда, дико звучить? А з деревами хіба не так?
Масові рубки призведуть до ще більшого зникнення грунтових вод, а зникнення грунтових вод - до всихання нових площ лісів. Просто якесь замкнене коло.
А може причина ще в тому, що до 2017 року треба по максимуму зрізати усе, що можна продати, бо потім почнеться мораторій на вивіз сосни-кругляку?
Відповісти
2015.10.18 20:12 -
Наливайко (3)
0 0
Оце і є проффффесіоналізм наших державних діячів .
Відповісти
2015.10.18 20:04 -
Малинський (2)
0 0
Олю, ну ви сьогодні ну дуже влучно, семе так!!!
Відповісти