Facebook 

 

Напишіть нам   Реєстрація    Вхід

Відкрили реєстр декларацій: мер Малина ще не звітував

21.05.2015
Малин

Адмінреформа розворушила чоповицький «кущ»…


Настільки, що чопівці пригадали існування в недалекому минулому Чоповицького району і вирішили, щор саме тепер, в рамках свіжої адмінреформи і варто відновити історичну справедливість і не згубитись в «приміській» зону Малинського повіту.

Небайдужі до долі рідного селища чопів ці, а їх виявилось немало, звернулись з ініціативою створити Чоповицький повіт у селищну раду, повідомили про свої наміри і редакцію «МН». Факт такого «заворушення» підтвердив і Чоповицький селищний голова Михайло Філоненко.

- Якщо люди звертаються з такою ініціативою, я не можу бути осторонь, - зауважив Михайло Миколайович і додав:

- Зараз мене запрошують трудові колективи Чопович, люди висловлюють власне бачення розвитку селища, більшість вітають створення Чоповицького повіту у рамках перспективного плану адмінреформи. І в нас для цього, власне, є усі умови: пожежна частина, лікарня, гімназія, приміщення для інших соціальних закладів, нам потрібно зберегти все це і розвиватись далі.

Уже зустрічався з колективом лікарні, «Ельфи», іншими. Проблема в тому, що детально про реформу ніхто нічого не знає, проте нас поставили в такі часові рамки, що рішення треба приймати вже зараз.

Депутат обласної ради, директор Чоповицької гімназії Віктор Перегуда дипломатично ухилився від конкретної відповіді, мовляв, сьогодні сесія районної ради у Малині і засідання робочої групи з адмінреформи в Житомирі, і лише після всіх обговорень можна буде робити конкретні висновки.

Активний пенсіонер, колишній голова районної ради Павло Бабарика, на запитання про адмінреформу сказав таке: головна умова створення повітів — добровільне об’єднання громад, і без обговорення з людьми некоректно запроваджувати реформу силоміць, навіть з найкращими намірами. По-друге, якщо брати за приклад Польщу, шляхом якої Україна намагається рухатись у Європу, нині там ніхто не хоче повертатись до старого адміністративного устрою, всі задоволені повітами. Але головне — Польщі Європа надала фінансове забезпечення на проведення такої реформи, і нам ні в якому разі не можна втрачати такого шансу.

Чи буде так з Україною? Адже ми — не Польща, тут все по-особливому. Свіжий приклад — медична реформа, яку нам так наполегливо нав’язували, що вона від цього лопнула як мильна бульбашка. На такий же пілотний непідготовлений проект схожа і нинішня адмінреформа: ніхто нічого не знає, все на рівні віртуальної реальності, крім термінів виконання перспективних планів. Поспішають з реформою до виборів?

Хтозна, що буде для Малина ліпше: єдиний повіт з центром у Малині чи декілька повітів з кількома центрами у великих населених пунктах.

Принаймні, над цим міркують керівники району і сільські голови, які чомусь не дуже вітають об’єднання району в єдине велике село. Кажуть, що створювати повіти окремо від Малина варто лише заради муніципальної міліції: адже в цьому випадку громада буде більше захищена, в тому числі й після прибирання старих дерев з кладовищ чи впавших гілок із доріг. Але це так, до слова.

Тетяна Сорока

Джерело: mn.zt.ua

Поділитися:

Коментарі

Логін: *
Пароль: *
Коментар: *
Відмінити
* Необхідна інформація
2015.05.21 12:06 -
Ольга Гура (5)
0 0
Про децентралізацію в Польщі, щоб розуміти, про що мова.

Пример Польши наиболее показателен с точки зрения финансовой децентрализации – там местные громады имеют право распоряжаться основными деньгами. Важно и то, что центральная власть (в нашем случае — президентская вертикаль ОГА и РГА) имеет минимальные полномочия. Да и вообще границы полномочий между всеми органами власти прописаны очень четко, никто никому не мешает, не тянет одеяло власти на себя. Обратите внимание, что райсоветы в Варшаве не ликвидируют, наоборот – финансово поддерживают.

http://gazeta.dp.ua/5141/%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B0
Відповісти
2015.05.22 09:07 -
Степан Бандера (23)
0 0
Ти і тут експерт , я хуєю! Ти навіть робираєшся в польській фінансовій децентралізації. Нафіга тоді ці з експерти з Кембріджів , коли в Малині є диванна всезнайка !
Сади її в місце прем`ера і Україна буде "чиста" (показово на фото). і всіх нас біда і війна мине !
Відповісти
2015.05.21 10:09 -
Малинський (3)
0 0
Давайте розставим крапки над і. Зараз активно йде процес обєднання сіл селищ та міст в єдину територіальну громаду. Кому і з ким і на якій територіі краще буде вирішувати нагальні проблеми. Тут підключаються і географічне розташування віддаленість і огічність обєднання бо жити і вирішувати проблеми прийдеться разом. Важливим фактором є спроможність подальшого обєднаного існування. В назвах громад закладено назву спроможна громада. На даному етапі не йде мова про повіти. Повіти то тей етап який нечесні реформатори разом з адміністрацією області заклали в план мати іх чотири без пятого в Малині в Житомирській області.Якщо Малин буде повітовим центром то в принципі не важливо чи відділиться в окрему громаду Чоповичі. Але на оласному сайті вже представлені плани громад з єдиною Малинською, в Коростенському наприклад іх представлено три.Думаю що Чоповичі зможуть стати спроможною громадою в випадку розроблення титанових карєрів біля Кипячого, в іншому випадку іхня пожежна станція буде укомплектована максимум кіньми а лікарня з матрацами з сіна. Це всме амбіціі. В Малинському районі відємне сальдо -13 млн грн!!!! Де та спроможністьь? Тільки в обєднанні в єдиний повіт з центром в Малині та утворення однієі лікарні є правильним результатом і приєднання навколишніх сіл вч межі міста що є в планах наприклад Коростишева для створення інвестиційноі привабливості. Короче кажучи саме малинський район є проблематичним і не спроможним.З Малином більш менш порядок
Відповісти
2015.05.21 09:51 -
Ольга Єсипчук (2)
0 0
У нас дійсно все по особливому.... всі видумують вєлосіпєд. а куди педалі присобачить, то придумать не можуть.
Відповісти
2015.05.21 09:35 -
Юрій Смалюк (1)
0 0
Місцевий "сепаратизм".Що про це скаже пан "Малинський"? А все відбувається так тому,що дійсно ніхто толком нічого не знає.
Чоповицький селищний голова Михайло Фещенко каже "...Проблема в тому, що детально про реформу ніхто нічого не знає, проте нас поставили в такі часові рамки, що рішення треба приймати вже зараз..." Парадокс. Ситуацію можна охарактеризувати так : піди туди не знаю куди і принеси те не знаю що. Виголосили гасло - "адмінреформа" і сказали слово "повіт".А ви люди тепер самі думайте що воно таке , з чим його їдять і що до чого тулити. Ви тут подумаєте,а ми там вирішимо...
Відповісти
2015.05.21 11:39 -
Ольга Гура (4)
0 0
Ні - це не сепаратизм, це демократія в дії. Ви ж хочете, щоб малинчан запитували їхньої думки, куда нам йти, а чим чопівці гірші? Такі самі права на власну позицію і власне волевиявлення. Від України ніби ніхто відділятися не збирається. Наскільки я зрозуміла, в межах району може бути виокремлено не більше чотрирьох об"єднаних громад, але може бути й одна, і дві, і три. В межах області - також не більше чотирьох самодостатніх повітів з економічними чи соціальними центрами у найбільших містах. Чому саме 4? Як прораховувалась доцільність цієї цифри? Загадка.
Відповісти
2015.05.21 12:15 -
Юрій Смалюк (6)
0 0
Ніхто не проти думки чопівчан.Та й слово сепаратизм я взяв в лапки.Інша справа-це обговорення по суті неможливе без чітких формул запропонованиз змін - скільки місцевих рад буде в тому повіті і чи будуть взагалі,як будуть обиратись,як формуватимуться бюджети,як розподілятимуться зібрані податки і т.ін. Що ж тоді можна обговорювати,а тим паче які рішення можна приймати,не знаючи відповіді на такі запитання?
Відповісти
2015.05.21 12:51 -
Ольга Гура (7)
0 0
"Режим співробітництва означає, що всі органи влади кожної громади лишаються незмінними, але вони співпрацюють, щоби забезпечити ті соціальні послуги, на які поодинці не вистачало грошей. Наприклад, кілька муніципалітетів "скидуються" грошима і забезпечують роботу басейну. Або ж забезпечують транспортні послуги", - пояснив Андрій Гук.
Режим "об'єднання" громад означає, що органи місцевого самоврядування декількох населених пунктів об'єднуються в один. Депутати та персонал органів самоврядування при цьому втрачають работу, але з'являється можливість надавати послуги за рахунок економії коштів.

http://www.eurointegration.com.ua/articles/2015/03/5/7031524/
Відповісти
2015.05.21 14:44 -
Юрій Смалюк (9)
0 0
Що заважає вже сьогодні так діяти? Від зміни назви суть не стане іншою.Якщо був Малинський район і була районна рада,а після "реформи" буде Малинський повіт і повітова рада- що зміниться? Грошей в районному (повітовому) бюджеті стане більше? Якщо так,то звідки? Де джерела? Якщо "...всі органи влади кожної громади лишаються незмінними...",то в чому ж тоді полягатиме та реформа? Депутати місцевих рад не отримують грошей з бюджету,тому навіть якщо буде одна об"єднана рада замість декількох сільських,то де та економія,на чому? Зекономимо той мізер,який витрачають сільські ради на олівці та пачку паперу ,скинемось і побудуємо басейн ???!!!
Відповісти
2015.05.21 15:01 -
Ольга Гура (11)
0 0
На якій закондавчій основі Малинський бюджет може об"єднатися з бюджетом Чопович чи Гранітного і щось побудувати без адмінреформи? Кожен розпоряджається своїм бюджетом і може витрачати його виключно в межах своєї тер.громади, я правильно розумію нинішню ситуацію? Адмінреформа багаті громади зробить багашими, але бідні громади багатшими точно не стануть.
Поляки своєю адмінреформою задоволені, їх ще й Євросоюз фінансово підтримав на розвиток місцевих громад, а от як буде у нас - час покаже.
Відповісти
2015.05.21 15:19 -
Юрій Смалюк (14)
0 0
Добре,нехай так-не можемо ми зараз спільно з Чоповичами,Недашками,Пиріжками,Любовичами,Слобідкою...побудувати бодай один басейн.(спорткомплекс в парку будуємо 25 років). Уявімо,що завтра всі сільські ради з навколишніх сіл об"єдналися з малинською міскрадою в одну -повітову.У нас відразу грошей стане більше? Так.Але видатки зростуть ще на більшу суму.Не дарма ж міський голова в Бердичеві відхрещувався від такого об"єднання,мотивуючи свою позицію небажанням самодостатнього Малина ділитися з бідними селами. То в чому ж вигода таких об"єднань і для кого? Головне не це,а розподіл зібраних податків і зборів.Якщо Київ і надалі левову частку доходів забиратиме в держбюджет,то об"єднуватися тоді можна хоч з чортом лисим- результат буде нульовий.
Відповісти
2015.05.21 15:31 -
Малинський (15)
0 0
Юра, повіт-це обєднання з 4-6 нинішніх територій районів. Планується 4. Малин вимагає 5. Все решта називатиметься обєднаними самодостатніми громадами (мабуть по типу волості), що ввійдуть в повіти. На теренах Малинського району утворюється Малинська сама "самодостатня" в області з відємним сальдо -13,5 млн грн, Чоповичі так розумію хочуть окремо виплачувати частку сальдо. РЕКОМЕНДУЮ ОЗНАЙОМИТИСЬ: http://zt.gov.ua Перспективний план формування територій громад Житомирської області
Відповісти
2015.05.21 16:05 -
Юрій Смалюк (18)
0 0
Немає значення скільки районів увійде в те нове об"єднання,бо якщо зростуть доходи новоствореного повіту,то видатки зростуть не менше. І та невелика економія на скороченні чиновників оптимізованих держустанов радикально проблему дефіциту бюджету не вирішить.Головне питання залишається в розподілі доходів між Києвом і регіонами.
Відповісти
2015.05.21 15:14 -
Малинський (13)
0 0
Буде..., ну точно вже, не так як в Польщі.
Відповісти
2015.05.21 14:32 -
Малинський (8)
0 0
Втрачають роботу адміністративні органи, лікарі і тд, цепочка що тягенться в обслуговуванні. Подумаєш, півтисячі людей в Малині остануться без роботи. А всі решта казки що будуть ще розказувати й слухати не хочу. Час покаже своє. Тільки Малин в разі приєднання до Коростеня БАГАТО ВТРАТИТЬ!
Відповісти
2015.05.21 14:58 -
Юрій Смалюк (10)
0 0
Навіть якщо Малин "приєднається" до Коростеня і всі малинські держустанови скоротять (держадміністрацію,відділення соцфондів і т.ін.), то всеодно ми нібито ж з Коростенем стаємо "одним цілим" і якщо в Малині краща,наприклад, лікарня, то який сенс переносити все спільне фінансування на коростенську гіршу лікарню? Нехай весь повіт тоді приїздить лікуватись до нас.В чому проблема? Яка різниця де вона буде розташована? Головне,щоб взагалі була в межах об"єднаної нової територіальної одиниці. І так можна сказати не тільки про лікарню. Що краще є у нас,то нехай і залишається і давайте тоді спільно з Коростенем розвивати і фінансувати ті об"єкти,які у кого в кращому стані без прив"язки до міця розташування.Тоді втрачається значення повітового міста.У нас тоді буде колгосп...
Відповісти
2015.05.21 15:12 -
Малинський (12)
0 0
Саме про колгосп я і кажу. Ніхто для коростенського повіту в малині центральну лікарню утримуати не буде. це все казочки сивої кобили
Відповісти
2015.05.21 15:45 -
Юрій Смалюк (16)
0 0
Ну чому ж ні? У нас же тоді буде одна повітова рада,така розумна,справедлива і далекоглядна,яка навіть з економічної точки зору вирішить,що повітова лікарня повинна бути в Малині,бо у нас є те і те ,і те...Чомусь при оптимізації шкіл,коли постало питання про закриття іванівської,чи горинської школи, вибір випав на більш старішу.Чому тоді мудрі повітові депутати не залишать малинську лікарню? Адже це так логічно. Як і те,що продали приміщення в центрі міста площею 148 кв.м. по ціні 120 $ за 1 кв.м. Хто бачив десь подібні ціни? Чи продав би хоч один з тих депутатів райради ,які голосували за таке рішення, свою нерухомість по такій ціні?
Відповісти
2015.05.21 15:51 -
Малинський (17)
0 0
1 географічно не в центрі віддалені
2 укомплектованість більша в коростені.
3 громада корост громади 79 тис Малинської 45.
Юра я от не розумію чому ти так за коростень вцепився?
Відповісти
2015.05.21 16:18 -
Юрій Смалюк (19)
0 0
Та не вцепився.То я так ... як тбі пояснити...ну не зовсім серйозно.Жартую ...
Відповісти
2015.05.21 17:47 -
Малинський (20)
0 0
Що треба зробити:
1. Малин-центр повіту в будь-якому форматі
2. Приєднання Гранітного, Юрівки, Малинівки, Українки, Слобідки і Гамарні в межі міста Малина.
Це стратегічні питання розвитку міста Малина.
А район як поділиться і хто буде забезпечувати-нехай вирішить проблеми пан Савченко (за цей час вже можна було його зробити прибутковим)
Я дискусію закінчую
Якщо в владі є стратеги, логісти, політики, люди які можуть зробить розрахунок на крок два вперед, нехай щось терміново роблять, домовляються, піднімають громади, щоб перебороти наче б то реформаторів які насадили кляті чотири райони!!!! ПОВИННО БУТИ ! Взяти з собою Коростишів і поділити пополам обовязки-ще такий варіант може бути. Може до Вариводи звернутись?
Відповісти
2015.05.21 21:19 -
Юрій Смалюк (22)
0 0
Хибна думка,сформована лише з огляду на історію.Так,колись це було актуально.Навколо осередків ремісництва виникали поселення,які потім ставали адміністративними і культурними центрами,куди з ціллю заробітку намагались потрапити багато людей з сіл ,хуторів і поселень і за рахунок їх розширення утворювались міста,а потім і конгломерації,які в подальшому відігравали значну роль у створенні і накопиченні додаткового продукту (вартості),що мало неабияке значення в середньовіччі та й навіть ще 50-100 тому.Сьогодні,в час світової глобалізації, ці переваги нівелюються.Ще вчора було важливіше не просто бути адміністративним центром,до якого з"їзджатимуться не лише за довідками з усіх куточків району ( повіту ),а, саме головне, мати підприємницькі структури на своїй території,які завдяки створенню робочих місць забезпечуватимуть надходження до бюджету таких коштів,яких би вистачило не тільки на фінансування захищених статей,а і на бюджет розвитку без подачок з центрального бюджету. Для виконання цього завдання не обов"язково бути повітовим чи регіональним центром.Для цього потрібно лише залишати левову частину податків і зборів там,де вони заробляються. А після цього громади будь-яких населених пунктів,маючи за плечима фінансовий ресурс самі розберуться з ким і на яких умовах об"єднуватись,чи не об"єднуватись.
Відповісти
2015.05.22 10:10 -
Малинський (24)
0 0
Юра в разі центру в іншому місті левова частка доходів буде йти на утримання 95%!! адміністративних структур і лікарні! А наші приміщення які будувались десятками років стануть неактуальними і будуть занепадать а що вже говорити за людей? В нашому. Подивись розподілення податків в новій структурі. Державі частину віддай на утримання повітових структур віддай. Залишиться колгосп!!! ЮРА, я вмію прогнозувати.
Відповісти
2015.05.23 00:54 -
Юрій Смалюк (27)
0 0
Нас неначе розділяє мінімум 50 років.До чого тут адміністративні структури? Вони повинні фінансуватись не з місцевого бюджету.Кому вони потрібні-державі.От нехай вона їх і фінансує.Що ж до приміщень,то теж нічого страшного.Якщо вони виявляться зайвими для потреб громади,то чому б їх не продати і тоді не буде ніякого занепаду.Які повітові структури? Нам вони не потрібні.І не тільки нам.Нікому не потрібні.Яка ж тоді це реформа,коли районні структури перейменують в повітові? В тому то і вся суть ,щоб позбавитись їх. А лікарня...давай подивимось трохи наперед і скажемо,що страхова медицина вже на часі,тому в майбутньому витрати на утримання лікарні не будуть таким великим навантаження на місцевий бюджет.
Відповісти
2015.05.21 20:53 -
Юрій Смалюк (21)
0 0
Ти хоч уявляєш яка буде площа Малина,якщо всі твої побажання здійсняться ? Та вже зараз, за словами міського голови ,плдоща Малина за рахунок водосховища,яке хтось і чомусь відніс до меж міста,перевищує площу Житомира.Яка площа Малина буде в разі здійснення усіх твоїх мрій? Припини займатись "собирательством земель русских"- ти ж не пукін! Не тільки в тери торії справа.
Відповісти
2015.05.22 10:15 -
Малинський (25)
0 0
Такий шлях проходили всі міста. Земля-це інвестиціїї. Нам треба земля міста що виходить на варшавку. Це можливість значних інвестицій Малинівка і Юрівка, Гамарня практично давно перетворились в зону міста. Чому ми не можемо управляти і стратегічно розвивати цю територію? Юра нам потрібен розвиток а не занепад. Давай дискутувати чи добре чи погано після того як Малин стане (залишиться) примножиться центром. Ми хто? Ми предки князя Мала! Нам потрібно відстоять свої інтереси. Фортеця в нас чи колгосп?;-)
Відповісти
2015.05.23 00:38 -
Юрій Смалюк (26)
0 0
Навіть Малинівка і Юрівка від варшавки на значній відстані...Це буде місто на папері. Навіщо намагатись стрибнути вище голови? Твій гігантизм абсолютно нереальний.
Відповісти