Facebook 

 

Напишіть нам   Реєстрація    Вхід

Знаєте, де у Малині готують хрусткі крильця з KFC і нагетси як у McDonald’s?

7.05.2018
Малин

Екологія і держбезпека: У страху очі великі. А у захоплення - сліпі.


Це спогад про екопоселення.

Бабина Лоза. Покинуте поліське село має нових поселенців. Літо 2015 рік.

Органічне землеробство, виховання дитини у любові до землі, повернення до витоків тощо...

Цікаво, от як там тепер?

Чи все так органічно у стосунках усередині поселення? Бо доходили чутки, що є розбіжності у світогляді різних родин адептів цього способу життя.

А ще є протиріччя на грунті мови. Більшість екопоселенців - носії росмови. Це так, між іншим. А, може, і не між іншим. 

Чудова оптимістична філософія такої собі Анастасії - в основі подвижництва екопоселенців. Я читала всі книжки (принаймні 8 чи 9) про Анастасію автора Мегре (дивне прізвище як на таку тему). Книжки мені сподобалися. Це було світло і натхненно. Напівреалістично. Романтично. Життєствердно. З претензією на нову релігію.

Але зараз все більше думаю, чи не є це частиною якоїсь більшої схеми заселення українських територій росмовним населенням.

Великі постгеноцидні переселення епохи Сталіна зараз не "проканають". Треба тиснути вдавано м’яко і ніби на благо українців.

От вам і поселення. Що ж тут поганого, еге ж? Ніби ж заради здоров’я? Ніби ж заради відродження села? (Свого часу я дуже позитивно написала про це у наших ЗМІ).

Як і духовно-комерційна та територіальна експансія двох монастирів біля Чопович - жіночого і чоловічого, на території яких така потужна інфраструктура, що аж «Ах!». Як би віряни не старалися і не кидали пожертви до скриньок монастирських церков, на таке потужне будівництво не назбиралося б.

І це на віддалі ледь більше 100 км від столиці.

Ви звертали увагу, що на території монастирів вказівники і маршрутні описи - російською мовою? А ченці (я бачила) підперезані армійським ременем?

Ми знаємо, що класично ченці підв’язують свої темні ризи мотузкою. А тут ремінь! На ньому вчеплена рація. Авжеж, там чималі відстані, спілкуватися якось треба, щоб динамічніше... особливо з Богом.

Але з ким має спілкуватися чернець на території свого монастиря, коли можна 50-100 метрів і пройтися? І нащо для однієї рації ремінь?

Доводилося бачити у перші роки на території жіночого монастиря і всюдихід (бронетранспортер), яким керувала білявка на кшталт кіношного агента-007 у спідниці, пардон - у штанях. То от у неї я помітила супутниковий телефон. Не смартфон.

ПО ТЕМІ Продовжуючи тему релігії...

Отже про що це я?

Про наші поліські українські території і тих, хто їх рятує або вартує. Якось так.
Спростуйте мої твердження.

А взагалі, все дуже феншуйненько. Екобезпечно. Екзотично. А що під екологічним чи духовним прикриттям?

Хоча, припускаю, 90% самих екопоселенців можуть і не знати, що є частиною великої антиукраїнської маніпуляції, після наслідків якої буде важко по-живому з м’ясом віддирати своє рідне від чужинського. Тут ДНР і ЛНР не пройде, то присмачимо благородним соусом.

А історія у Клітні, що свого часу теж потрапила у ЗМІ (і звіти органів, мабуть) є прикладом-попередженням про нашу іноді необачність і довірливість.

«Екологічно» чи завжди є синонімом «безпечно»?

Ірина Кримська-Лузанчук

* * * 

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook

 

 

 

 

Поділитися:

Коментарі

Логін: *
Пароль: *
Коментар: *
Відмінити
* Необхідна інформація
2018.05.12 21:08 -
Ольга Гура (9)
0 0
Цікаво для порівняння http://life.pravda.com.ua/society/2017/05/16/224194/
Відповісти
2018.05.08 09:04 -
Олег Антонюк (2)
0 0
Екопоселенці аполітичні, вони живуть у своєму романтичному, напівдивному світі, і не варто їх пов’язувати з подіями, що відбуваються ззовні
Відповісти
2018.05.08 09:42 -
Ірина Кримська-Лузанчук (4)
0 0
Так, екопоселенці аполітичні. Але це не означає, що з цього хтось не зробить політики. Добре, не буду нагнітати. На Донеччині теж більшість були аполітичні. Це просто логічний приклад.
Відповісти
2018.05.08 09:08 -
Олег Антонюк (3)
0 0
А на російській мові загалом говорить пів-України, бо так склалося історично. І за один день, образно кажучи, нічого не зміниться. На мою думку, треба терплячіше ставитися одне до одного, зокрема, до уподобань різних верств суспільства, і не вишукувати проблему там, де її немає
Відповісти
2018.05.08 09:43 -
Ірина Кримська-Лузанчук (5)
0 0
Особисто я терплача. І до уподобань теж. Мій текст - це роздум, припущення. У нас війна у країні через мовне питання. Бо ми терплячі.
Відповісти
2018.05.07 23:37 -
Ольга Гура (1)
0 0
Екопоселенці - з різних куточків України, говорять переважно російською, бо з великих міст, "наїлися" цивілізації і схотіли повернутися до природного способу життя. З іншого боку - україномовне населення великих міст - переважно колишнє сільське населення, яке "наїлося" важкого сільського життя. Вони просто помінялися місцями, одні приїхали на сільську романтику, інші поїхали на міську влаштованість. Чи є тут якась російська політика? Тільки у тому, що російські книжки безперешкодно потрапляли на український книжковий ринок і мали вплив на мізки людей. Читала пару книжок про так звану Анастасію, виникло дуже багато запитань, цілком логічних, ніякої романтики у виживанні у дикій природі не побачила. Але на містян, напевно, фантастика, відірвана від життя, справляє враження. Хтось прижився у Бабиній Лозі, хтось поїхав у подальших пошуках щастя. Але те, що село з мертвого стало живим - то факт, і зробили його таким саме екопоселенці. Давайте дивитися правді у вічі, - вихідці з сіл у свої села повертатися не хочуть, і більшість нащадків селян, спробувавши міського життя, у села теж вже не повернуться. А святе місце пустим не буває. Лукашенку зберегти білоруські села вдался лише дуже грамотною аграрною політикою, але то вже інша історія, до того ж, не наша.
Відповісти
2018.05.08 09:51 -
Ірина Кримська-Лузанчук (6)
0 0
Радію відродженню села щиро. Бо жила у селі тривалий час.

Екопоселення - чудова ідея. І чудова реалізація. У чистому вигляді якщо.

Новітня релігія Анастасії в багатьох моментах дуже хибна. Але вона тисячі людей навернула до землі, до природи. Це позитив.

Річ не в тім, хто виходець із села, а хто із міста. Причини втечі із села або повернення в нього не такі вже й легкодоступні для аналізу.

Село Україну врятує. Але не в такому вигляді, як екопоселення. Вони - лиш елемент перспективи.

Але наполягаю - росмовне середовище некорисне для перспективи. Ми завжди ризчиняємося в ньому, а воно в нас - ні. Тому це свого роду повільне самознищення. Вважайте мене хоч расисткою. Але ми повинні рятувати і приймати все і всіх за рахунок духовни, культурних і природних ресурсів. А нас гості ніколи не рятують.
Відповісти
2018.05.08 10:53 -
Ольга Гура (7)
0 0
Який варіант дій - прийти іїх повиганяти? Чи їздити до них з просвітницькими лекціями про красу і важливість української мови? Можна, звісно. Але вони такі самі громадяни України і їхні конституційні права - такі самі, як в інших. Не буде їх - будуть китайці, турки, хто там ще, бо земля не може стояти пусткою. Повільне самознищення, бо сьогодні половина українців на заробітках в Росії, а інша - в Європі. Більшість там і залишиться, ще якась частина назавжди забуде свою мову, лишаться лише українські прізвища. Україні, Поліссю зокрема, дуже нашкодив Чорнобиль. Але у сусідній Білорусі все ж таки зуміли зберегти сільське господарство, хоч там теж багато уражених земель.
Ідея екопоселень зовсім не нова, просто узята Мегре за основу і пристосована до російських реалій, так само як і природна міграція населення із сіл у міста і навпаки. В основі завжди економічні (екологічні) питання, потім нашаровується романтика чи якісь особисті обставини.
Про росмовне середовище, а що, хіба у Бабиній Лозі усі тепер забалакали російською? Хто говорив українською, той і говорить.А в перспективі, швидше за усе, тут взагалі будуть як не поляки, то китайці. Українці вимирають і виїжджають, ні патріотизм, ні расизм цих проблем не вирішує, це чиста економіка.
Відповісти
2018.05.08 11:04 -
Ірина Кримська-Лузанчук (8)
1 0
О! Де ж я говорила про агресивні дії і наміри повиганяти? Аж ніяк.
От, скажімо, ти ж, Олю, тривалий час займаєшся культурно-просвітницькою діяльністю і екологічною пропагандою у дії - в найкращому сенсі і якості.
Ти створила нове середовище - парк.
Ти повернула багатьом цінність колискової.
Ти пишеш пісні, музику тощо.
То чи не є це відповіддю на питання: як не дати зробити нашу землю і наш український всесвіт ненашим?
Ніколи не зазіхаю на право жити. Але треба вміти опиратися, коли це право відтискають у нас. Це буває непомітно.
Відповісти